Nullden

Znak Nulldenu

(guilda Svobodní)

Snažil jsem se o Nulldenu dozvědět co nejvíce, nicméně toto poklidné místo ve světě není moc známé a dle mého názoru je to škoda. Proto jsem se rozhodl, že o tomto místě něco sepíši.
Historie tohoto místa je poněkuď neznáma a díky chybějícím spiskům je hodně děr ve skládance, která by objasnila odkuď se zde vlastně Nullden vzal. Staré bajky mluví o prvních Lidech, kteří dříve utíkali z orčího území, zabraného násilím. Skrze nepropustné lesy plné nebezpečí a nástrah, se tito osadníci zběhlí v mořeplavení rozhodli, že před orky je uchrání jenom voda. Na jednoduchých vorech se dopravili na největší ze tří ostrovů, které byly dříve hojně zalesněné a začali zde žít. Po tuto dobu se zde ze stromů začaly stavět první budovy a ostrov začal prosperovat, nicméně na jeden malý ostrov celý národ nestačil a tak začalo rozšiřování. Nejdříve na jižní ostrov, který byl dříve hojně zalesněný. Toto dřevo posloužilo k postavení jak dalších domů, tak první lodě, díky které Nullden začal mít dostatek jídla pro každého. I přesto se vlastnictví lodě v této vesnici stalo něčím symbolickým, co tomu, kdo ji vlastnil, dávalo hned několik příležitostí. Ať už pro první odvážlivce se přeplavit zpět na pevninu, či jet obstarat mořské ryby a nebo objevovat okolní svět. Nullden se tedy začal stávat místem, kde rybolov bylo to nejlepší řešení jak uspět v životě. Na jižní ostrov se postavil most, aby se zjednodušilo kácení a přesun dřeva tam, kam ho bylo potřeba a s rostoucí populací se časem postavil most i na západní ostrov. Tímto vzniklo ostrovní město Nullden tak, jak ho známe dnes. Historie je v důležitých událostech strohá a mizivá, nicméně Nullden se stal místem, kde poklidní život a vzájemná spolupráce byla to nejdůležitější.
[i]První záznamy odkazují na rok 302. kdy strážní v Isharu zahlédli zvláštní loď. Tato loď byla z Nulldenu a spolu se čtyřmi námořníky vezla i cenný náklad, tohoto ostrovního města. Loď měli námořníci hodně poškozenou a co více. O městě jako je Ishar neměli žádné zdání, hledali jen místo, kde by mohli loď opravit. Po vřelem uvítání a následném poznávání námořníků z Nulldenu s Isharem padlo první historické rozhodnutí. To jest zřízení pravidelné plavby z Nulldenu do Isharu a nazpět. O Nulldenu najednou svět věděl, stejno jako se Nullden dozvěděl o světu.
Jedním z prvních přírustků mezi občany, se stal kněz Reelies. Stalo se tak roku 328. Jehož příchod do Nulldenu byl skoro až požehnáním, protože v tu chvíli napadl Vodní Elementál. Nikomu se tenkrát nic nestalo, ale i tak to byl první náznak toho, že novou krev Nullden potřebuje.

Co se dělo od roku 328. do dalšího záznamu nikdo neví a ani to nebylo dochované. Poslední střípky odkazují na útok pirátů, kteří byli naštěstí odraženi a navíc byla nalezena jeskyně s pokladem. Poté se šuškalo o nějaké bestii z moře, která zabila jednoho strážného ve věži. Dalším milníkem se totiž stal rok 335., kdy do Nulldenu přišel cech známý jako Bratrstvo. Tento cech byl známý na území Isharionu, nicméně nechvalně. Důvodem proč přišli do Nulldenu nikdo pořádně neví, spekulovalo se nad tím, že hledali místo, kde mohou začít žít znovu. Téhož roku ještě v Nulldenu zřídili vlastní zbrojnici, nicméně stejně jak rychle přišli, tak i zmizeli. Poslední zmínky o konci Bratrstva nikdo neznal ani v Nulldenu.

Čas šel dál a z Nulldenu se stalo místo, které bylo Isharem často nazýváno, jako „Chudá rybářská vesnice“, která neměla co nabídnout. I přesto se v Nulldenu stalo několik významných věcí. Až se setkáváme u dalšího milníku. Roku 351. do Nulldenu doputoval cech známý jako Svobodní. Účel jejich příchod nikdo také v Nulldenu pořádně neznal. Nicméně ze zvláštních důvodů sami kontaktovali Starostu a nabízeli svou pomoc městu. Poslední Starosta Nulldenu si sám říkal, proč by jim nějaký cizák pomáhal, navíc nějaký, který sebou vláčí Orka. Nicméně za ta léta věděl, že pomocná ruka se neodmítá. Téhož roku byla opravena střecha léčitele Borise. A na náměstí v Nulldenu se pomalu začal rozvíjet trh.

  1. Hospoda u Leklé Ryby
  2. Dílny Řemeslníků
  3. Banka a Sklad
  4. Léčitel Boris
  5. Starostův dům
  6. Námořní dopravní společnost
  7. Nulldenská kasárna
  8. Západní obytná čtvrť
  9. Pekařství u Kinta
  10. Vězení a čaroděj Cam